KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12916508
nr 1291 6508
Maurice Moberg
(1923-2014), Sverige
Oljemålning, Maurice Moberg (f. 1923), Sverige. Kust. Signerad. Olja på duk, 30x47 cm
Maurice Moberg, född i Stockholm 1923, svensk målare och grafiker, död 2014.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 25 november 2019
kl 20:57:13
24/11 19:45:56
Maurice Moberg
Läs mer om Maurice Moberg